Salon Fryzjersko-Kosmetyczny SOŃKA


Idź do treści

Fotoodmładzanie

Usługi

Fotoodmładzanie
Nieinwazyjne zatrzymanie efektów upływającego czasu to marzenie chyba każdego. Stąd fotoodmładzanie jest jedną z najpopularniejszych metod na odzyskanie młodej cery w Stanach Zjednoczonych. Metoda polega na skierowaniu intensywnej wiązki światła na skórę, by ją pobudzić. Odpowiednio dobrana długość fali przenika przez naskórek, aby pobudzić komórki skóry właściwej.
Dlaczego fotoodmładzanie?
W wyniku działania światła następuje proces skracania i przebudowy włókien kolagenowych. Podczas regeneracji wiązań, zostaje pobudzona produkcja kolagenu. óra odzyskuje dawne napięcie, jędrność i elastyczność. ą się rozszerzone pory, zabarwienia i zmiany naczyniowe ulegają rozjaśnieniu, dzięki czemu koloryt skóry zostaje wyrównany. zmarszczki i bruzdy mimiczne zostają wygładzone. ą również cienie pod oczami, które nadają twarzy starszy, zmęczony wyraz.
Światło pochodzące z IPL pomaga również usunąć ogniska nadmiernego rogowacenia i szorstkości naskórka. ładzanie jest również metodą leczenia skóry. Światło może kompleksowo wspomóc terapię zmian naczyniowych i zmian pigmentowych takich jak przebarwienia, pieprzyki i piegi, plamy posłoneczne i starcze. również doskonały sposób na pozbycie się rumieńców i trądziku różowatego.
Jak przygotować się do zabiegu?
Aby zabieg był bezpieczny i spełnił swe zadanie należy się do niego odpowiednio przygotować, w tym przede wszystkim:
nie opalać skóry na minimum 3 tygodnie przed planowanym zabiegiem (skóra opalona zawiera większą ilość melaniny i przez to absorbuje dużą ilość energii światła, przez co może dojść do jej poparzenia przypadku zażywania leków z grupy Aspiryny i niektórych innych leków, zabieg wykonać można nie wcześniej niż tydzień po ich odstawieniu średnio przed zabiegiem skóra musi być umyta, dokładnie osuszona i niczym nie smarowana.

Przed

Po

Co należy robić po zabiegu?
Po zabiegu obowiązuje bezwzględny zakaz opalania się, należy stosować kremy z wysokim (>20) filtrem przez co najmniej 4 tygodnie po zabiegu wolno stosować środków zwiększających reakcję na światło (światłouczulacze, np. niektóre antybiotyki, dziurawiec, nagietek) i leki o działaniu złuszczającym można zastosować najwcześniej po upływie 2 tygodni od zabiegu średnio po zabiegu nie należy stosować mydeł, spirytusu, toników alkoholowych.
Warto wiedzieć !
Wykonanie zabiegu przy pomocy IPL, nie wyłącza z aktywnego życia. w każdym przypadku, zaraz po zabiegu można wrócić do swoich aktywności, pamiętając oczywiście i odpowiedniej ochronie przeciw promieniowaniu UV. Istotne, światło IPL nie oddziałuje z toksyną botulinową (botoksem) i innymi wypełniaczami. Efekty można zauważyć już 3 tygodnie po pierwszym zabiegu.
Zalecane są przerwy od 3 do 6 tygodni, by w sumie wykonać od 2 do 5 zabiegów. Później dla podtrzymania efektów zabiegi fotoodmładzania można powtarzać co kwartał.


Powrót do treści | Wróć do menu głównego